овощи-фрукты

Уряд звинувачує в цьому спекулянтів. А оптовий ринок з перших рук “Початок” запропонував свій спосіб боротьби з необґрунтованим зростанням цін. За даними Держкомстату, на 1 квітня 2013 індекс споживчих цін на продукти харчування знизився на 3,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Одночасно на 24,66 гривні знизилася вартість харчового споживчого кошика станом на середину квітня. У той же час, незважаючи на статистику, у ряді регіонів, у тому числі і в Одеській області, спостерігається зростання цін на цілий ряд продуктів харчування, у тому числі на м’ясну продукцію, яйця, ранні овочі. Проте об’єктивних факторів для підняття споживчих цін на продукти в регіоні немає. Як стверджують у прес-службі уряду, підприємства аграрного сектора справили достатня кількість продуктів харчування, тому їх вартість повинна залишатися стабільною і навіть нижче, ніж у минулому році.

Так, на 6% подешевшали молоко, сир і яйця, на 4,3% – риба, а вартість м’яса знизилася на 1% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Але чи так відбувається насправді? Будь-яка господиня, вирушаючи сьогодні на ринок в Одесі, може констатувати, що ціни ростуть. Перекупники, користуючись передсвятковим ажіотажем, необгрунтовано піднімають ціни на найбільш затребувану в цей період групу продовольчих товарів. У першу чергу дорожчає картопля, м’ясо свинини і яловичина, яйця, масло вершкове, ранні овочі – редис, молода капуста, зелень.

Боротися за зниження цін не на словах, а на ділі пропонують в Одесі.

Сільськогосподарський, продовольчий оптово-роздрібний ринок “Початок” налагодив систему роботи безпосередньо з виробниками сільськогосподарської та м’ясо-молочної продукції, минаючи посередників.

Що від цього отримує виробник? По-перше, він має постійну зручний майданчик для виходу прямо до споживача своєї продукції. Виробник має можливість сам встановлювати ціни на свою продукцію і може бути гнучким у підходах до їх формування.

Що отримує споживач? Тут все гранично ясно. Одесити мають можливість придбати домашню сільгосппродукцію за найпривабливішими цінами. Та ще й торгуватися, адже на ринку “Початок” ви маєте справу не з посередником, а з власником товару.

Судіть самі. Сьогодні середня вартість картоплі на ринках Одеси така: 4 грн. за кг – на ринку Київський, на “Черемушках” – 3,5 – 4 грн., “Привоз” – 4 грн за кг. В “Початку” – 2,80 – 3,2 грн. При цьому ви купуєте картоплю не биту, без хвороб і шкідників, зібрану вручну, а не механічним способом, як на великих фермерських хозяйствах.Теж саме стосується й інших овочів. Тут домашня капуста коштує 3 грн. за кг, морква з грядочки – 3 грн. за кг, яблука з домашнього саду – 6-7 грн. Так само варто відзначити, що адміністрація ринку “Початок” щодня публікує асортимент товарів і ціни на своєму сайті -pochatok.od.ua

У кожного одесита є відмінна можливість побувати особисто на ринку “Початок”, який знаходиться в Суворовському районі Одеси, на перетині вулиць Бочарова і Сахарова, і, що називається, відчути різницю. Дістатися туди можна маршрутами №№ 156 (проходить безпосередньо біля ринку), 121, 232 (перетин вулиць Заболотного – кут вул.Сахарова), 100, 120, 168, 250 (перетин вулиць Дніпропетровська дорога – кут ул.Бочарова). Або приїхати на своєму автомобілі. Вам не доведеться тулитися в міжквартальних проїздах і на тротуарах, адже до ваших послуг зручна, безкоштовна парковка.