25 жовтня у с. Великі Копані відбулась конференція “ПЛОДООВОЧЕВИЙ ФОРУМ ДЛЯ ДРІБНИХ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ”.

Головними питаннями конференції були – як виростити якісну продукцію, які культури в тренді, як сформувати партію та вигідно продати свій врожай, прогнози плодоовочевого ринку 2018-2019 р, нові ринкі збуту плодоовочевої продукції.

Керівник громадської організації Олександр Синюк (організатор цього заходу), відкриваючи форум, представив головні задачі та методи роботи, а також розповів про інформаційні сервіси, які пропонує організація аграріям. ГО «Земля Таврії», що організувала дану конференцію за підтримки Проекту Українського бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Маргарита Степанова – заступник директору Департаменту агропромислового розвитку, зазначила під час привітального слова:

– Ми завдячні проекту UHBDP, що є одним із кращих проектів на території Херсонської області, які допомагають аграрним структурам інформаційно, консультаційно та фінансово. За їх допомогою ми можемо представляти на належному рівні свою продукцію для реалізації на внутрішньому ринку, а також на експорт, – зазначила Маргарита Степанова. Вона наголосила, що державні структури з одного боку та такі проекти міжнародної допомоги – з іншого, працюють над спільним завданням – максимально реалізувати агропромисловий потенціал Херсонщини та вивести регіонального виробника на вищий рівень виробництва і відкрити для нього нові ринки збуту.

Під час першого блоку форуму директор ТОВ «Інтерфуд UA» В’ячеслав Жуков представив аналітичний огляд ринку овочевої продукції, зокрема зупинившись на тенденціях попиту на овочі «борщового набору», озвучивши прогнози щодо порядку цін та експортних перспектив даної групи товарів.

Валерій Федоренко – спеціаліст ГО «Земля Таврії» розповів, як зміниться ринок сільськогосподарської продукції для одноосібників відповідно до існуючих тенденцій та про агрегацію товарних партій, як шлях до розвитку для дрібних сільгоспвиробників.

Директор гуртового ринку «Початок» (Одеська область) – Олександр Воропаєв розповів про особливості співпраці агровиробників із ринком та представив програму лояльності, розроблену разом з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP для клієнтів, що торгують сезонними фруктами і овочами, вирощеними в Україні.

Також було представлено успішні приклади проектів, реалізованих за підтримки ГО «Земля Таврії» та UHBDP і Ради жінок-фермерів України Херсонської області.

Участь у форумі в якості спікера взяв народний депутат України Федір Негой. Він, як засновник одного з перших гуртових ринків України «Нежданий», висловив своє бачення – в якому напрямку повинні розвиватись майданчики оптової торгівлі плодоовочевими в Україні та на Херсонщині та якими мають бути роль та функції гуртових ринків в агропромисловому секторі. Також Федір Негой представив проект з побудови нового гуртового ринку у с. Великі Копані, окресливши головні відмінності та особливості гуртового ринку нового формату.

Під час другого блоку форуму на двох паралельних секціях було представлено агротехнології з вирощування овочів відкритого та закритого грунту, спікерами на яких виступили фіхівці-практики, а також представлено роботу програми бізнес-калькулятора, що дозволяє обрахувати виробнику собівартість та рентабельність овочевих культур.