У період з 08 по 10 лютого 2017 року Берліні (Німеччина) пройшла провідна в світі виставка з міжнародної торгівлі фруктами та овочами, технологій зберігання, перевезення та збуту фруктово-овочевої продукції – Fruit Logistica.

Ця найбільша в світі виставка необробленої продукції була організована компанією Messe Berlin GmbH за підтримки журналу Fruchthandel в 1993 році і проводиться щорічно.

Асортимент продукції що експонувалася включає: необроблені овочі і фрукти, сухофрукти, горіхи, спеції, квіти та багато іншого. Така продукція, що швидко псується, як овочі та фрукти, пред’являє особливо жорсткі вимоги до умов зберігання і транспортування.

Тому на виставці були також представлені найсучасніші логістичні рішення, необхідні для забезпечення споживачів свіжими якісними овочами та фруктами протягом усього року і в будь-якій точці земної кулі. У технічному центрі можна було ознайомитися з різноманітним обладнанням для упаковки, зберігання, транспортування і реалізації продукції. Ринком послуг пропонувалися комп’ютеризовані рішення для логістики. Також в цьому розділі виставки брали участь транспортні компанії, проходили тренінги і торгові форуми.

Сьогодні виробництво, транспортування, зберігання і продаж свіжих і якісних продуктів є вкрай важливим завданням – ця область обслуговування продуктового ринку потребує високоефективних наукових розробках, програмному забезпеченні і технічному оснащенні.

Значна частка експозиції була присвячена ноу-хау і технічним навичкам ефективної логістики та утилізації відходів.

У поїздці взяли участь двадцяти фермерів з південних областей України, а також представник ринку «Початок».

Поїздка була організована і проходила за підтримки International Trade Center (МТЦ) в рамках проекту “Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектора на зовнішні ринки і включення їх в ланцюжка доданої вартості».

Проект фінансується посольством Швеції та реалізується Міжнародним торговим центром в тісній співпраці з національними партнерами проекту.

МТЦ є спільним агентством Світової організації торгівлі та Організації Об’єднаних Націй, і він є єдиним багатостороннім установою, робота якого присвячена повністю підтримки розвитку бізнесу та торгівлі для малих і середніх підприємств (МСП).

Проект співпрацює з виробниками свіжих фруктів і овочів і переробниками в Херсонській, Миколаївській та Одеській областях України, з тим щоб допомогти їм підвищити свою конкурентоспроможність, інтегрувати в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, а також відкрити доступ на нові ринки. Це буде досягнуто шляхом надання допомоги бенефіціарам при виробництві товарів відповідно до вимог ринку, поліпшення можливостей організацій по підтримки бізнесу (бізнес-асоціації) для якісного надання послуг, і пов’язуючи бенефіціарів з цільовими ринками.

За сприяння співробітників МТЦ і міжнародних консультантів, для української делегації були організовані зустрічі В2В з виробниками торгового, холодильного і пакувального обладнання, виробниками і переробниками сільськогосподарської продукції. Здійснено виїзди для ознайомлення з умовами та правилами торгівлі на оптових, Фермерських ринках і в торгових мережах Німеччини.