17-18 серпня в Запоріжжі пройшла виставка-конференція “Золоте Гроно України – 2019”.
“Золоте Гроно” – це щорічна виставка-конференція для виробників винограду, на яку з’їжджаються переважно фермери з східних областей України.

На виставці було представлено понад 100 стендів з біліше ніж 300 сортами винограду. Особливістю даної виставки було те, що серед традиційних фермерів старшого покоління, взяли участь молоде покоління виноградарів. Серед яких був Руслан Панченко з Миколаєва, який виростив виноградне гроно вагою близько 7 кг.

В рамках конференції активно обговорювалися питання – змін кліматичних умов в Україні, перевиробництво і низьку ціну в цьому сезоні на виноград. Розглядалася актуальність кооперації фермерів і виробництво однорідних товарних партій для поставок на торгові мережі і переробним підприємствам.

Порушувалися питання держпідтримки виноградарів. Кабінет Міністрів України в 2019 році збільшив держпідтримку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників в 400 млн. грн.
Голова ГС “Укрсадвинпром” Володимир Печко зазначив, що всі мають право на отримання компенсацій на посадковий матеріал. Але до ініціативи держави щодо підтримки розвитку виноградарства – Закону України “Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства” та Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.05 № 587 – виноградарі ставляться скептично.
Державна підтримка спрямована на здешевлення посадкового матеріалу. Охочих розширювати площі виноградників в розпал перевиробництва і відсутності налагоджених ринків збуту небагато.
В рамках зустрічі з рітейлом, фермерам був представлений новий канал збуту вирощеної продукції – ринок «Початок». Були розказані – правила роботи ринку, переваги перед іншими каналами збуту, особливості торгівлі на ринку, що необхідно для того, щоб продати швидко і дорого свій товар. Презентацію ринку і зустріч з фермерами проводив особисто директор ринку Олександр Воропаєв.


Виставка-конференція була організована Інформаційною компанією «Інфоіндустрія»(https://infoindustria.com.ua/ ) в партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP (https://uhbdp.org/ua/), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, фінансується і реалізується менонітського Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA), а також за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
